Sezona 2010

SETKÁNÍ MISTRŮ - Humpolec 

Setkání Mistrů je poslední závod autokrosařů, které se koná každoročně v Humpolci. Zde se sjíždějí Mistři jednotlivých divizí a sem tam se objeví i nějací hosté….Tentokrát se ukázal Holanďan Gen Van Rosmalenn v divizi D3 s motorem Ford GVS 2000.Další, v divizi TAX Václav Fejfar, který se těchto setkání moc neúčastní. Přesto zde předvedl to, co se jezdí v Evropě a nedal ostatním soupeřům žádnou šanci na dobré umístění.  Bylo vidět, že si závody dokonale užíval.Jeho soupeři, kteří mu mohli konkurovat byli Jan Brožek, navrátivší po nemoci Martin Svoboda a úřadující mistr České Republiky  Miroslav Neumann, který se představil se svoji Toyotou Corollou.1. rozjíždku, druhou v protisměru, kteří určili pořadatelé pro spestření závodů si pro sebe jel V. Fejfar ve stylu Evropa a s velkým náskokem vždy zvítězil…Jan Brožek si vedl rundy v rozmezí druhých a třetích míst a ve finálové jízdě po otevřené klapce plynového systému bylo nutné odstoupit ze závodů z důsledku momentální nezjištěné závady jezdce.Byl z tohoto incidentu opravdu zdrcen, neb chtěl zajet finále v konkurenci Evropy…Měl být rovnoceným soupeřem  se Svobodou, vicemistrem Evropy Fejfarem a Mistrem Republiky Neumannem. To se nevydařilo a sedmé místo ve finálové jízdě je zklamáním….

MMČR - Poříčí nad Sázavou

Do deštívého závodu v Poříčí nad Sázavou se přihlásilo do divize 1+5 celkem 14. jezdců.

Pátého podniku MMČR přihlíželo velké množství diváků, kteří si opravdu přišli na své. K vidění byly souboje, některé na hranici regulí, zejména v divizi 3. Drama vnesli do závodů i ti nejmladší závodníci, kteří i v relativně malých rychlostech dovedli udělat "boudu"...

 V divizi 1+5 se očekával boj o vedení v tabulce mezi Neumanem a Hořčíčkou. V závěsu jim sekunduje V. Burian. Do těchto soubojů ale vnesli ducha bojovnosti i uzdravený Petr Svoboda a hlavně náš Jan Brožek, který zajel o 1.29 sekund nejrychlejší čas v měřeném tréninku vůbec.

Z tabulkových favoritů nejprve odpadl Neuman, kterému vypověděl službu motor již v trénincích. Do třetí rozjíždky nenastoupil Hořčička se zapůjčeným vozem Škoda Fabia od Jana Bartoše, kterému motor vypověděl službu taktéž.

Tímto měl brány dokořán otevřeny V. Burian na dobré umístění. Rozjíždky ale byly v režii Brožka a Svobody. Jen v první nedojel Jan Brožek, když nevydržela nápor jeho dravé jízdy poloosa.

Postavení na startu finálové jízdy tedy nasvědčoval souboj Brožek versus Svoboda. Jan Brožek vjel do první zatáčky jako druhý právě za Svobodou. Každé kolo hledal skulinku k předjetí, ale ta se mu nakonec nenaskytla. Petr Svoboda mu ji svoji perfektní jízdou prostě neumožnil. Třetí dojel Horáček na BMW 320.

Pátým místem si zajistil druhé místo v celkové tabulce V. Burian, který předstihl Hořčičku. Po odjetých dvou závodech je Jan Brožek hodnocen na 9. místě se ziskem 26. bodů.

  

MMČR - Dolní Bousov

4. závod Mistrovství republiky v autokrosu se konal v Dolním Bousově.

Tohoto klání v divizi plechových aut se zúčastnil v bílém voze Ford Focus po delší odmlce z důvodu studia na VŠ i novopečený ing. Jan Brožek.Aby tyto závody získaly na atraktivnosti, objevil se v kombinéze týmu Svoboda zpěvák Daniel Landa, který byl ozdobou i hradecké Rallye Show 2010.Za úmorného vedra odjelo do měřených tréninků celkem dvanáct závodníků. Z toho Jan Bartoš a L.Brožek jsou stálými účastníky závodů ME. Za volant Ford Focus L. Brožka usedá v MČR jeho syn Jan.Trénink nejlépe zajel Jan Bartoš, kterému sekundoval Daniel Landa. Janu Brožkovi dal zajetý čas na pátou pozici pro umístění na startovním roštu první rozjíždky.Tu vyhrál Jan Bartoš před Neumannem, Landou a stále se zlepšujícím Brožkem.To dokázal ve druhé a třetí rozjíždce, které s přehledem vyhrál. V součtu zajetých časů to dalo na druhou příčku v postavení na startu finálové jízdy. Do ní již nenastoupil Jan Bartoš, kterého zradila porucha motoru.

Výborným startem se z první zatáčky vynořil Jan Brožek před Neumannem a Landou.V průběhu druhého kola divoce havaroval Dušan Hořčička, který vůz Ford Focus poslal do hliněných bariér a ten se stal nepojizdný.Při nájezdu do třetího kola z vedoucí pozice odpadl Jan Brožek. Uvolněný kryt alternátoru vyzkratoval el. obvody a vůz se zastavil.V tu chvíli se okolo něho prohnali Neumann stíhaný Landou, kteří v tomto pořadí kroužili až do předposledního kola.Ve čtvrté zatáčce lišácky Landa předjel Neumanna, který po jezdecké chybě neudržel svoji pozici a propadl se na místo druhé.

Do cíle finálové jízdy dojel jako první Daniel Landa s vypracovaným náskokem před druhým Neumannem. Zelený věnec získal V. Burian.

autor: marsat

 

 

 

 

 

15. 7. Jindřich

Zítra: Luboš

Chcete-li se stát našimi partnery a účastnit se tak závodů v Autocrossu, můžete se stát našimi reklamní partnery a těžit tak z naší vzájemné spolupráce...

 

 

nadace.jpg

skupina.jpg

 VCautoservis.jpg

chmelovice.jpg

Bez názvu.jpg

stažený soubor.jpg

stránky logo.jpg

 Bez názvu.jpg
logo.png

logo.jpg
jofa@iex.cz

 reklama Chott.jpg 

 

AUTO KELLY

 

Návštěvnost stránek

159777