Sezona 2013

1. Závod - Humpolec MMČR

Dlouhá zimní přestávka v dílně Ládi Brožka pomohla dokončit nový vůz Škoda Fabia, kterou bude pilotovat Jan Brožek. Nový přestavěný autobus, uvnitř bílý vůz. Sezona 2013 začíná...

První závod MMČR se již tradičně konal na známé trati v Humpolci. Po propršeném pátku se počasí umoudřilo a v autokrosovém areálu bylo docela příjemně, což nasvědčovala i dosti velká divácká kulisa.

Zimní přestávka přinesla i notně vylepšené vozy divize plechových aut. To dokázal Aleš Mrkáček s vozem Mitsubishi Colt, Pavel a Martin Svobodovi s vozy Mitsubishi Evo, Kužel s Audi Qatro, Dlab s Audi TT a již zmiňovaný Jan Brožek se Škodou Fabia. V úvozovkách starou, ale řádně repasovanou technikou se představili Bret, Mahr, Hořčička, Hilse...Šestnáct vozů tedy bylo převzato do prvního letošního závodu.

Sobotní měřené jízdy nejlépe zajeli Mahr, Brožek a Bret. První jízda přinesla mnoho zajímavých momentů, při kterých některé vozy utrpěly notné šrámy. Do hromadné kolize pětice aut se zapletli Mahr, Mrkáček, M. Svoboda, Hořčička a Kostroun. Při opakované jídně se start Brožkovi moc nepovedl. Jezdil na čtvrtém místě do pátého kola, kde se mu rozsvítila kontrolka mazání motoru. To znamenalo konec celé premiéry nového vozu.

Tým se rozhodl sbalit věci, naložit Fabii a odjet domů. Jízdu vyhrál Bret před P. Svobodou a Mrkáčkem. Ve druhé jízdě bylo pořadí P. Svoboda, Bret, Mrkáček. Ve třetí Mrkáček, P. Svoboda, Bret.

Vývoj jízd sliboval souboj ve finále právě mezi těmito třemi jezdci. Finálová jízda tedy vypadala takto: Mrkáček, P. Svoboda a Bret. Po startu šel do čela Mrkáček, sledovaný P. Svobodou. Za nimi sváděli souboj Mahr a Kužel. Mrkáček vedl od startu a zdálo se, že si dojede pro zlatý věnec. Defekt jeho přední pneumatiky byl ale proti. Byl předjet P. Svobodou i Mahrem. P. Svoboda si prvenství udržel až do cíle. Z páté pozice se výbornou jízdou probojoval až na druhé míslo Kužel. Mrkáček uhájil nakonec třetí místo.

15. 7. Jindřich

Zítra: Luboš

Chcete-li se stát našimi partnery a účastnit se tak závodů v Autocrossu, můžete se stát našimi reklamní partnery a těžit tak z naší vzájemné spolupráce...

 

 

nadace.jpg

skupina.jpg

 VCautoservis.jpg

chmelovice.jpg

Bez názvu.jpg

stažený soubor.jpg

stránky logo.jpg

 Bez názvu.jpg
logo.png

logo.jpg
jofa@iex.cz

 reklama Chott.jpg 

 

AUTO KELLY

 

Návštěvnost stránek

159777