2014

Autokrosaři touží znovu míchat špicí pořadí mistrovství Evropy

Letošní mistrovství Evropy v autokrosu bude pro Královéhradecký kraj opět nejzajímavější v divizi Touring Autocross tzv. plechových aut, kde se chtějí do špičky prosadit hned tři závodníci. Jeden nestačil jen na mistra Evropy, další dva skončili na místech hned za těmi medailovými. Minimálně takto výrazně by autokrosaři Václav Fejfar a Jan a Ladislav Brožkové zasáhli i do letošního dění v mistrovství Evropy.

Tito tři borci z Královéhradeckého kraje patří k favoritům na přední umístění v divizi Touring Autocross tzv. plechových aut letos. Zda se jim podaří minimálně zopakovat loňské úspěchy, se začne rozhodovat už o víkendu na trati u německého města Sellow, kde letos devítidílný seriál startuje.

Fejfar: Chci se opět rvát o vítězství

Loni touto dobou se Václav Fejfar chystal na obhajobu titulu, který v této třídě poprvé v kariéře získal v roce 2012. Jenomže první kvůli střetu s největším rivalem Maďarem Káraiem skončil bodově nevalně, druhý byl kvůli záplavám zrušený a ve třetím vůbec nebodoval.

Možná proto konečné stříbro zkušený borec z Lužan u Jičína nakonec bral s povděkem, byť mu titul unikl. "Letos se ale zase chci rvát o vítězství. Kvůli tomu se přece závodí," říká Fejfar.

Do nové sezony půjde stejně jako v těch minulých v této třídě s vozem Škoda Fabia. Po těžkostech v úvodu minulých sezon, kdy ale evropský šampionát začínal dříve, je letos na start patřičně připravený.

"Nějaké drobné závady se objevily, ale na autě se udělalo hodně práce," řekl po víkendovém závodě mistrovství republiky na jeho domácí trati v Nové Pace. Fejfar si tam s domácí konkurencí s přehledem poradil, jak se vypořádá s tou evropskou, se ukáže už o víkendu v Německu. "Vypadá to na lepší konkurenci než v minulém roce. Vrací se Pleskovac, někteří jezdci vyměnili auta či motory a mohli by být lepší," odhaluje zprávy z autokrosového zákulisí.

Brožkové: Zopakovat loňský rok by bylo fajn

Hradecký jezdec Ladislav Brožek obsadil v předloňské sezoně, v níž Fejfar získal titul, čtvrté místo. Loni se pohoršil na páté, právě z této skutečnosti měl paradoxně velkou radost. O příčku níž ho v celkovém hodnocení totiž poslal jeho syn Jan, pro kterého to byla premiérová sezona v seriálu. "Když to je takhle, tak se to bere úplně jinak," přiznává zkušený závodník.

Jméno Brožek se tak v celkovém hodnocení divize Touring Autocross loňského šampionátu objevilo jak na čtvrté, tak i na páté příčce. Kdyby tomu tak bylo i letos na podzim, otec a syn Brožkové by to brali jako dobrou zprávu.

"Chceme jezdit co nejlépe, ale mám pocit, že Fejfar a Kárai jsou výkonnostně a autama trochu někde jinde než zbytek. K tomu přidejme zvýšení konkurence, takže to bude složité," sdělil Ladislav Brožek.

Brožek starší se bude chtít mezi evropskou špičku prodrat stejně jako v minulých letech s Fordem Focus, jeho syn Jan opět pojede s Fabií. Jak na tom jsou, zkusili stejně jako Fejfar o víkendu v Nové Pace, jenomže závod mistrovství republiky pro ně záhy skončil. Fabie Jana Brožka se totiž porouchala.

"Jen jsme odtrénovali, pak se to stalo, tak jsme raději odjeli, abychom auto stačili dát na Seelow dopořádku," vysvělil Brožek starší.

Vrchol sezony opět v Nové Pace

Letošní evropský šampionát má mírně pozměněný program, na rozdíl od minulých let nezačíná na jihu Evropy, ale v Německu, závod v Portugalsku v kalendáři vůbec není. Nic se ale nemění na tom, že první červencovou neděli se bude závodit v Nové Pace. Pro všechny tři jezdce z kraje to je prestižní závod.

Nejen proto, že triumf na trati ve Štikovské rokli je mezi autokrosaři patřičně ceněný, ale také proto, že jde pro všechny tři o domácí závod. Platí to zvlášť pro Fejfara, který je členem novopackého autoklubu.

"Bereme tenhle závod jako vrchol sezony," shodují se všichni tři. Letos se v Nové Pace pojede 5. a 6. července.

Zdroj:http://sport.idnes.cz/autokros-mistrovstvi-evropy-d2b-/motorsport.aspx?c=A140515_101959_motorsport_rou

 

 

15. 7. Jindřich

Zítra: Luboš

Chcete-li se stát našimi partnery a účastnit se tak závodů v Autocrossu, můžete se stát našimi reklamní partnery a těžit tak z naší vzájemné spolupráce...

 

 

nadace.jpg

skupina.jpg

 VCautoservis.jpg

chmelovice.jpg

Bez názvu.jpg

stažený soubor.jpg

stránky logo.jpg

 Bez názvu.jpg
logo.png

logo.jpg
jofa@iex.cz

 reklama Chott.jpg 

 

AUTO KELLY

 

Návštěvnost stránek

159777