2017

ME Přerov  - Česko

Šestý podnik autokrosové Evropy se jel u nás, v Přerově. Pořadatelé to neměli vůbec jednoduché, počasí se střídalo jako na houpačce. Od veder až k razantnímu chladu. Situaci jim zpestřilo i několik vydatných přeháněk. Navíc v neděli vypadl elektrický proud, ale hasiči jim půjčili svoji výkonnou centrálu.

V neděli se poněkud závod táhl, ale pořadatelé obstáli. Zejména trať, i přes nepřízeň počasí byla nadmíru dobře připravena. 

Přerovská trať je specifická. Je hodně odlišná od tratí ve Francii, nebo v Itálii a v podstatě i v Německu. Přerovský areál je pro jezdce výzva.

Ve velkých plechovkách měli naši jezdci velkou převahu. Z dvanácti jezdců bylo devět našich. Z vůbec nejrychlejších byl domácí Martin Samohýl. Druhý post do finále si vybojoval Oťas Výborný. Mohl být ještě lepší, ale ve třetí sérii neodstartoval. Na třetí příčku dosáhl po rozjížďkách Aleš Fučík, který s velkým náskokem vede tabulku Mistrovství Evropy, ale vyhráno ještě nemá. V učitele, ti prý dostanou přidáno, se změnil Václav Fejfar. V Přerově učil jezdit novou Škodu Fabii.

Poprvé se na evropském klání objevil i Jan Brožek. A poprvé s dobře fungujícím autem.  ,,Přivedlo mě, že jsme moc závodů nejeli a kvůli sponzorům se musíme taky objevovat na závodech. Měli jsme potíže po Humpolci s motorem. Přišel zrepasovanej, ale moc nefungoval...Poté jsme zjistili, že tam byla nějaká špatnost. Teďka auto funguje úplně úžasně, jsem spokojen a líbí se mi tady v Přerově", uvedl Jan Brožek.

Vysoko v tabulce je Lukáš Červený. Jeho správně fungující auto, které pravidelně dojíždí až do cíle. Na startu finále byli naši v první řadě. Samohýl, Výborný, Fučík. 

Po startu finálové jízdy šel do vedení Martin Samohýl před Fučíkem a Výborným. Zablácené okno Adriana Boeleho měla za následek havárii, která zastavila závod.

Bouračka dopadla pro jezdce dobře, ale pro auto už ne. Při opakovaném startu už nizozemský pilot chyběl. Vedení se tentokrát ujal Aleš Fučík. Za ním byli Samohýl a Výborný. Čtvrtý jel Fejfar.Pátý Jan Brožek a šestý Dušan Hořčička. 

Na skoku si Fučík hupsnul řádně. Nevyšel mu přesně nájezd do následující levé zatáčky a na čele se tak objevil Martin Samohýl. Publikum bylo ve varu !!!

Vždyť Martin je ze Zlína a firma Auto Samohýl je jedním ze sponzorů !!! 

V čele se vezl Samohýl, za ním Fučík, třetí Fejfar. Ten se dostal před Výborného. Tomu jako by auto nejelo. V motoru měl místo nadupaných koní houf líných koal...

Vina byla v čekání na startu s motorem bublajícím na volnoběh. To se u těchto citlivých, vysokootáčkových speciálů může projevit.

Přes Výborného se dostal i Jan Brožek, jehož Fabia s opraveným motorem fungovala velmi dobře a čekání na startu ji nezasáhlo. Konečně jako všechny vozy této značky.

Na čtvrtou pozici dojel spokojený Jan Brožek. Na páté navísost nespokojený Ota Výborný. Sice se pokoušel atakovat královéhradeckého pilota, ale když trať namířila k oblakům, jeho ztráta opět vzrostla. 

Šestý projel cílem Lukáš Červený. Za ním Hořčička s Bartošem. 

,,Dle finančínch možností bychom chtěli jet poslední dva Evropské závody ve Francii a Itálii," uvedl manager týmu Láďa Brožek.

 

 

 

15. 7. Jindřich

Zítra: Luboš

Chcete-li se stát našimi partnery a účastnit se tak závodů v Autocrossu, můžete se stát našimi reklamní partnery a těžit tak z naší vzájemné spolupráce...

 

 

nadace.jpg

skupina.jpg

 VCautoservis.jpg

chmelovice.jpg

Bez názvu.jpg

stažený soubor.jpg

stránky logo.jpg

 Bez názvu.jpg
logo.png

logo.jpg
jofa@iex.cz

 reklama Chott.jpg 

 

AUTO KELLY

 

Návštěvnost stránek

159777