Sezona 2018 MMČR

Poříčí nad Sázavou

Další, v pořadí již čtvrtý podnik MMČR pokračoval v Poříčí nad Sázavou. Na závodní dráze s velkou tradicí, která je za pomoci Radka Jordáka jedna z nejlepších u nás.Jenom nekřesťanské vedro svazovalo ruce všem. 

Závodní trať, kde se jezdilo i mistrovství Evropy, byla perfektně připravena. V evropské třídě Touring Autocross, ve které u nás startují i auta divize 5, začal velmi dobře Dušan Hořčička. V měřáku byl druhý a v první rundě to ještě vylepšil. Ve druhé byl třetí a v poslední mu zarachotilo v převodovce a byl konec. Mechanici nedokázali vyměnit převodovku na finále ?

V rozjížďkách byl nejlepší Ivoš Mahr se Škodou fabia. V první rundě dojel na druhém místě právě za Hořčičkou a ve zbývajících dvou sériích vždy zvítězil. Soupeři ho sice trošku trápili, ale byl spokojený.Finále pojedu z prvního místa a "budu držet plnej," řekl při rozhovoru s Vojtou Károu pro Svět motorů.

Ve finále ale nejlépe odstartoval druhý z kvalifikace Marcel Dlesk. Za ním jeli Ivoš Mahr a Jan Brožek. Jenže po technické závadě udělal Mahr hodiny, musel odstoupit a na chvíli zablokoval Radka Plichtu. Po prvním kole bylo pořadí Dlesk, Brožek, Adamík, Kostroun, Bret a Horáček.

Pak začal boj o vítězství mezi Marcelem Dleskem a Janem Brožkem. Jan Brožek, ostřílený v závodech mistrovství Evropy, útočil, ale pak měl defekt dvou pneumatik prakticky současně. Bylo po útočení a východočeský jezdec se pouze snažil udržet svoji pozici. Ale marně. Přesypali se přes něj Adamík a Kostroun. Brožek tedy raději odstoupil.

Druhý do cíle nakonec dojel Adamík. O třetí místo svedli velký souboj Kostroun a Bret. Úspěšnější byl ale Kostroun který dojel třetí, Bret byl čtvrtý. Pátý Plichta a šestý Stanislav Horáček. Zvítězil s přehledem Martin Dlesk. Sice závodilo v obou divizích jen dvanáct jezdců, ale bylo se na co koukat.

Šachovnicový prapor nespatřil ve finále Jan Brožek. "Předně chci pochválit pořadatele za perfektně připravené závody a skvělou trať o kterou se výborně starali. Také časový harmonogram odsýpal. Jedinou výtku bych měl k finále. Na něm se to trochu zhoršilo. Na rozdíl úžasného povrchu v rundách, byla trať ve finále rozbitější. Na to jsem doplatil. Jelikož jsme, jako celý předchozí průběh víkendu, jeli trochu podfouknuté pneumatiky. Vlivem velkých děr jsem hned ve druhém kole shodil gumu z ráfku a bylo po nadějích."

Přerov

Třetí podnik Kontejnery Louda MMČR v autokrosu se jel na trati známé z mistrovství Evropy, v Přerově. Počasí bylo až moc krásné, prášilo se, a tím se neúměrně protahoval i program závodu.

Martin Samohýl a Jan Brožek se letos objevili poprvé na startu mistrovského závodu. Martin měl potíže už v první jízdě. Jan Brožek vydržel až do finále. 

Proč chyběl v předchozích závodech ? "Máme novej motor a byly jsme ho brzdit. Byla tam nějaká závada, nevím, nemohli jsme přijít na to, proč nejde. Takže jsme to tam museli nechat. Díky tomu jsme nebyli v Seelowě. Před Pakou jsme to přivezli, ale na brzdě se ještě rozpadla skříň, takže jsme museli skládat novou. Tak jsme to odvolali, aby to bylo všechno v cajku a mohli jet sem do Přerova."

V rozjížďkách byl nejrychlejší Ivoš Mahr. V první sérii dojel druhý a pak přidal ještě dvě vítězství. Na druhé pozici, také se dvěma prvními místy a jedním třetím, se umístil Jirka Bret. Jako třetí se kvalifikoval s vítězstvím a druhým místem Jan Bartoš, který svoji třetí jízdu nedokončil. Čtvrtý pak byl Jan Brožek s prvním a třetím místem.

Ve finále byl plný počet deseti dravců. Na pozici toho nejlepšího z kvalifikačních jízd stanul Ivoš Mahr se Škodou Fábia.

Pak se ale začaly dít věci. Nejlépe do finálové jízdy vyjeli Mahr a Bartoš. Ale první zatáčka vynesla až do svodidel Radka Plichtu. O něj se zastavil Dušan Hořčička a skončil i Luboš Kužel. Hořčička neměl kam jet.

Závodní dráha se v tu ránu změnila v parkoviště. Ti, co jeli dál, jeli znamenitě. I když finálové první kolo dokončilo jen pět aut, bylo se na co dívat. 

V čele byl Ivoš Mahr a za ním Jan Bartoš. Třetí Jirka Bret , čtvrtý Jan Brožek a pátý František Kostroun. Dál se děly věci. Jiřímu Bretovi už zase záhadně začal zlobit motor, nepodával plný výkon. Jan Brožek se zase dvakrát roztančil do hodin. Nebyly to jeho jezdecké chyby, ale zlobil diferenciál a to při jeho jezdeckém nasazení je k tanečkům velice blízko. Když všechna čtyři kola nezabírají v tom správném režimu.

Mezitím se začaly zvětšovat odstupy mezi jednotlivými jezdci. Nešlo už o přímé souboje. Pátý dojel Jan Brožek, čtvrtý František Kostroun. Podobně jako jeho všichni soupeři se Škodou Fábia. Na prvních místech jezdili, a i tak i dojeli Ivoš Mahr a Jan Bartoš.

Oba předváděli rychlou, ale i technickou jízdu. Ale jízda blatník na blatník tentokrát v Přerově chyběla. Na třetí pozici dojel Jirka Bret.

Vítězný Ivoš Mahr stanul na nejvyšším stupínku a současně se posunul do čela tabulky šampionátu. Druhý je Jan Bartoš, třetí Dušan Hořčička. Jan Brožek po jednom závodě MMČR figuruje na jedenáctém místě.

 

 

20. 10. Vendelín

Zítra: Brigita

Chcete-li se stát našimi partnery a účastnit se tak závodů v Autocrossu, můžete se stát našimi reklamní partnery a těžit tak z naší vzájemné spolupráce...

 

 

nadace.jpg

skupina.jpg

 VCautoservis.jpg

chmelovice.jpg

Bez názvu.jpg

stránky logo.jpg

 Bez názvu.jpg
logo.png


jofa@iex.cz

 reklama Chott.jpg 

 

AUTO KELLY

 

Návštěvnost stránek

095854