Sezona D 1600 2018

Počátkem autokrosové sezóny 2018 v divizi D 1600 vstoupil do MMČR Martin Petřík. Jezdec, který závodil v seriálu Kosice Cup s vozy Škoda favorit a Citroen AX.

To mu bylo málo. Koupil a přestavěl bugy 1600 do seriálu MMČR v klase D8.

Byl mechanikem s bratrem Michalem v týmu AMK VČE Ládi Brožka. Spíš se ale starali o vůz Škoda fabia Jana Brožka a Ford focus "obsluhoval" dvorní mechanik Ládi Brožka Milan Zajíc. 

Touto spoluprací byl dán do placu projekt. Martin Petřík vstoupí do týmu AMK VČE. 

A přišel první závod Fia Central Europe Zóne pořádaný v Humpolci. Na první závod v MMČR super! Celkově dojel v D 1600 osmý a ve své D8 dokonce vyhrál ! 

Druhý závod. Meka autokrosu. Nová Paka. Tam Martin nevozil lucerničku. Celkově v D 1600 vybojoval třetí místo a svoji D8 vyhrál. Tím se po dvou závodech v seriálu MMČR vyhoupl celkově na průběžné druhé místo. Jeho účast na legendární trati byla splněním dětského snu. "Paka patří mezi mé nejoblíbenější tratě. Startem se mi zde splnil dětský sen. Navíc jsem se postavil na stupně vítězů. Za to musím poděkovat mé rodině a týmu, který si opravdu celý víkend máknul. Hned v první rundě jsem totiž za Studánkou trefil velkou díru a praskla mi spojovačka řízení. V té závěrečné se mi zase rozsypala klec na poloose, praskl kloub, odešel přední náhon a já jel jenom na ten zadní."

Třetí závod v Údolí Mamutů. Zde dojel ve finále celkově na čtvrtým místě a ve své D8 druhý za Lukášem Mihulkou.

Další, již v pořadí čtvrtý podnik se jel na hezké trati v Poříčí nad Sázavou. Tam ve finále startoval ze třetí řady. Prokousal se do cíle na čtvrté příčce celkově. V D8 ale opět zvítězil.

Sice si v MMČR o jednu příčku v celkové klasifikaci  pohoršil, ale zbývají ještě tři závody v seriálu MMČR.

A je tu Dolní Bousov. Na bronzovém stupínku stanul Martin Petřík. "Dolnobousovská trať pro mě byla další novou a jel jsem na ni poprvé. V tréninku jsem naměřil druhý čas. Celou sezónu se potýkáme se špatnými starty, ze kterých nám auto nechce odjíždět. To se stalo i v úvodní rundě. Pak jsem sice předjel Lysáka, jenže chvíli poté mi chcípl motor a já musel bugynu odstavit. Večer jsme laborovali s motorem a něco se podařilo opravit. V neděli už auto fungovalo. Jsem rád, že vydrželo a dojíždíme závody až do cíle."

Další závod v Hallabrunnu Martin absentoval.

Sedlčanská kotlina se stala dějištěm posledního závodu MMČR. Ve třídě D1600 se na startu objevili i naši úspěšní evropané. Vaněk a Nikodém. Jako mol ve špajzu jim konkuroval Martin Petřík. Člen týmu AMK VCE Ládi Brožka. V průběžném pořadí na druhém místě. Sice dojel zde ve finále až čtvrtý, ale celkově za rok 2018 se stal vícemistrem MMČR za Petrem Nikodémem.

"Jsem moc spokojenej. Na začátku sezóny jsme vůbec nečekali, že by jsme mohli bojovat o stupně vítězů. Druhý místo je úžasný. Bugina fungovala a dojížděla každý závod. Jsme moc spokojeni."

 

 

24. 6. Jan

Zítra: Ivan

Chcete-li se stát našimi partnery a účastnit se tak závodů v Autocrossu, můžete se stát našimi reklamní partnery a těžit tak z naší vzájemné spolupráce...

 

 

nadace.jpg

skupina.jpg

 VCautoservis.jpg

chmelovice.jpg

Bez názvu.jpg

stažený soubor.jpg

stránky logo.jpg

 Bez názvu.jpg
logo.png

logo.jpg
jofa@iex.cz

 reklama Chott.jpg 

 

AUTO KELLY

 

Návštěvnost stránek

159513