2008

 

Výkon matadora a smůla nováčka...

19. - 20.dubna 2008 pokračovalo Mistrovství Evropy autokrosu v portugalské Murce.

Tento podnik, pro naše dva jezdce, byl pravým opakem portugalské Foz Coa. Dařilo se L.Brožkovi, naopak V.Fejfar měl špatný víkend.

L.Brožek po dvou druhých místech v 1. a 2. rundě si zajel pro první místo ve třetí rundě, což mu vyneslo první řadu ve finále.

L.Brožek

V.Fejfar byl v 1. rundě pátý, ve druhé a třetí nedojel... Problémy s převodovkou. Pořadí po třech rundách tedy bylo L.Brožek třetí a V.Fejfar jedenáctý.

Zdroj: marsat.webovastranka.cz

 

Neúspěch barev AMK VČE

O víkendu byl zahájen seriál ME v autokrosu v Portugalsku, ve Foz Coa. Sešla se zde poměrně slušná konkurence 58 jezdců ze 12ti zemí Evropy.

V D1 cestovních vozů startovalo 18 jezdců, naše republika byla zastoupena   dvěma jezdci. Již tradičně startoval v této divizi L.Brožek a nováček této divize V.Fejfar z AK Nová Paka s vozem Škoda Fabia.

V tréningu byl nejrychlejším mužem úřadující mistr Evropy N.Naujokaitis. Na druhé pozici odtrénoval A.Kvashnin a třetí skončil Ch.Giarolo. Na skvělém pátém místě se umístil právě V.Fejfar, který na vítěze ztratil necelou sekundu.

Devátá příčka patřila královehradeckému L.Brožkovi.

V rozjížďkách byl nejúspěšnějším jezdcem N.Naujokaitis, který 2x zvítězil a jednou byl druhy. Skvěle si vedl v rozjížďkách také Fejfar, který zvítězil a jednou dojel druhý. Celkově mu patřila 4. příčka na startovním roštu finále A.

Nejprve se však jelo B finále. A startovní rošt vypadal takto:

1.řada: Jorge Sirgado, Ladislav Brožek, který zajel dvě 4.místa a musel tak nastoupit do B finále. První řadu doplnil António Mattas z Portugalska.

2.řada: Ricards Savickas a Rui Raposo.

3.řada: Alexander Faleev s loňským VW Golfem N.Naujokaitise a spolu s ním 2 jezdci ze Španělska Victor Magdaleno a Eduardo Herrero.

Do velkého finále si postup vybojovali R.Savickas a A.Faleev. Na 11.místě skončil A.Matias, na 12.pozici V.Magdaleno a 13. byl R.Raposo. 3body za 14. příčku si odváží do Toleda E.Herrero. 2body patří J.Sirgadovi a bod za 16. místo bere Láďa Brožek.

Pro vítězství si dojel s náskokem 7 sekund Naujokaitis. Stříbrné pořadí si vyjel při premiéře v D1 náš V.Fejfar, když o stříbro bojoval v cíli s 3. Giarolem. Na 4. pozici protnul cílovou fotobuňku Glikas a na 5.pozici Bogdanovics. Na 6. pozici přijel do cíle s obrovskou ztrátou Savickas, který těsně porazil 7. Faleeva. Tři kola před cílem skončili naděje pro odstoupivšího 8. Káraie. S devátým místem byl velice nespokojen A.Kvashnin a na 10.místě je klasifikován V.Makarov.

Zdroj: autokrosar.cz, autor článku Jan Petr, úprava marsat.webovastranka.cz

 

L.Brožek a V.Fejfar

První závody v Portugalsku se blíží. Začínají 12.4.2008 v Foz Coa...

Další etapa pokračuje 19.4.2008 v Murce...

Na tomto snímku je patrné, že oba myslí na to, jak připravit soupeře (zRuska)      o vítězné body...

L.Brožek a V.Fejfar

Proto jim přejeme, aby jim to vyšlo...

Zdroj: marsat.webovastranka.cz

 

Václav Fejfar zbrojí ...

Po dvouleté pauze se vrací autokrosový matador Václav Fejfar. Jeho poslední mistrovství Evropy si zajel v roce 2005 v divizi čtyřlitrů.

V roce 2006 se objevil na startu jenom třikrát. V loňském roce nenastoupil na start vůbec, a to z důvodu přípravy nového vozu Škoda Fabia do divize D1, kde bychom ho měli sledovat v tzv. plechovkách, jako nováčka.

Václav Fejfar

Václav Fejfar získal prvenství v buginách 1600, ve velkých čtyřlitrech a pokud zaboduje i v plechovkách, stane se historicky prvním jezdcem, který získá prvenství ve všech třech autokrosových divizích.

Bude startovat s vozem Škoda Fabia s motorem Audi. V současné době finišují práce na voze před posledním doladěním. A co pak???

Odjezd na první dva závody do Portugalska...

Škoda Fabia motor Audi

Zdroj: marsat.webovastranka.cz

 

Autokrosová sezóna 2008 začíná...

V tzv. plechovkách pojede tuto sezónu s novou Škodou Fábia i mistr Evropy autokrosu Václav Fejfar a doplní tím samotáře L.Brožka na evropských tratích divize D1

Proti nim se postaví plejáda jezdců z východu v čele s Rusem A.Kvašninem            s Renaultem Clio.

Nováčkem bude Rus Makarov, který koupil Škodu Fábia od R.Vollanda a pojede celý šampionát.

Celý šampionát pojedou S.Maročkin a V.Soročinski s Fordy Focus. Zda pojede A.Ervandian zatím není jasné.

Nově absolvuje šampionát A.Falejev, který koupil vůz od mistra Evropy N.Naujokaitise. Tento Litevec staví nové VW Polo ...

S novým Fordem Fiesta pojede Pleskovas a G.Busato, D.Negri se Subaru Impreza...

Ital Glarolo, pojede s českou licencí. Zda pojede Simaška, není známo.

Celý šampionát by měli absolvovat Lotyš Bognanovics a Litevec Glikas s Fordem Focus.

Z českých zástupců chce ablolvovat Evropu M.Mejzlík s VW Golf. Účast odřekl Z.Antony.

Na titul chce zaútočit T.Kárai, takže se je na co těšit ...

Zdroj: marsat.webovastranka.cz

 

 

15. 7. Jindřich

Zítra: Luboš

Chcete-li se stát našimi partnery a účastnit se tak závodů v Autocrossu, můžete se stát našimi reklamní partnery a těžit tak z naší vzájemné spolupráce...

 

 

nadace.jpg

skupina.jpg

 VCautoservis.jpg

chmelovice.jpg

Bez názvu.jpg

stažený soubor.jpg

stránky logo.jpg

 Bez názvu.jpg
logo.png

logo.jpg
jofa@iex.cz

 reklama Chott.jpg 

 

AUTO KELLY

 

Návštěvnost stránek

159777