Sezóna 2021 MMČR

Setkání mistrů - Humpolec

Tento závod je již branný jako odpočinkový a taková odměna pro mechaniky (když se zrovna neopravuje). 

Tréninky jsme vyhráli. V první jízdě jsem vytvořil jezdeckou chybu a s vozem se přetočil (před horní zatáčkou bylo náledí :-))).

Jízdu jsem dokončil jako třetí. Další dvě jízdy jsem nenechal nic náhodě vybojoval jsem dvakrát první místo. Finále jsem zajel prvním místem start - cíl.

Tímto bych chtěl poděkovat hlavním sponzorům za podporu, protože bez nich by se tento finančně náročný sport dělat nedal.

Nadace ČEZ, Skupina ČEZ, TRAFO CZ transforming energy, LubStar, Fabík, Auto Kelly a další. 

Děkujeme a doufáme o zachování náklonnosti i pro rok 2022. Dále bych chtěl poděkovat celému teamu za skvělou práci a také rodině za podporu a toleranci.

Do roku 2022 přejeme všem hlavně hodně zdraví a nadšení do sportu.

 

MMČR - Dolní Bousov

Zde jsme se objevili po dlouhé době. Hned v prvním kole měřeného tréninku jsem udělal jezdeckou chybu. Byl jsem dlouhý v zatáčce a na kluzké jílovité trati jsem se opřel o břeh z pneumatik. Ty mě následně katapultovaly přes střechu. 

Po větších opravách jsme se prokousávali postupně dopředu a ve finále jsme mohli startovat z první lajny. 

Po finálovém startu jsem se zařadil na třetí pozici. Ve třetím kole jsem předjel Jirku Breta a začala štvanice na Mišáka Marcela Dleska. Celé finále jsme jezdili nárazník na nárazník a trpělivě jsem čekal na jeho chybu.

Chyba však nepřišla od jezdce, ale jeho vozu. Zničehonic se přede mnou objevila dýmovnice v podání Dleskova vozu a mě se uvolnila cesta za vítězstvím.

 

MMČR - Humpolec

Humpolecká trať patří mezi mé oblíbené závody. V jednotlivých jízdách se nám dařilo. Po zisku dvou prvních místech jsme si zajistili pole position.

Ve finále se mi nepovedl start a odjížděl jsem jako třetí za Marcelem dleskem a Lukášem Musilem. Ty jsem během dvou kol předjel a již jsem si držel první pozici.

Jenže ve čtvrtém kole přišla havárie Lukáš s Dušanem Hořčičkou a závod byl zastaven. V opakovaném finále jsem již odstartoval jako první. Ve druhém kole jsem se dopustil chyby, kdy jsem jel zatáčku za cílem moc defenzívně a Dušan mě předjel. 

Celé finále jsem bojoval za Dušanem, ale z jeho strany nepřišla žádná chyba a bylo z toho druhé místo.

 

MMČR - Poříčí nad Sázavou

Tam se budeme vždy s chutí vracet. Trať byla skvěle připravena jako každý rok. Měřené tréninky znamenaly páté místo. 

V první rozjížďce jsem dojel na místě třetím. Ve druhé jsem opět jezdil třetí, ale v převodovce odešlo ložisko a po rozpadnutí ozubeného kola se roztrhl obal převodovky. Rozstříknutý olej začal okamžitě hořet a byl jsem nucen zastavit a uhasit vůz. Naštěstí požár nezanechal větší škodyna voze a po výměně převodovky jsme mohli pokračovat v závodě.

Ve třetí rozjížďce jsem startoval z poslední pozice, ale na lepší než páté místo to nedalo. Startovali jsme tedy ve finále z třetí řady. 

Start vyšel na jedničku. Po startovní rovině jsem se probojoval na čtvrté místo. V první zatáčce jsem byl nucen zpomalit kvůli soupeřům přede mnou, ale přišel drobný kontakt zezadu, díky kterému jsem se přetočil a odjížděl jsem jako poslední. 

Závod jsem nechtěl vzdát. A tak začala stíhací jízda. Postupně jsem začal soupeře předjíždět jednoho za druhým, až jsem se prokousal na konečnou třetí pozici.

 

MMČR - Nová Paka

Do Nové Paky jsme přijeli s velkým očekáváním a napětím, jak bude auto fungovat. V zimě jsme pracovali na výkonu vozu a kompletně jsme předělali pohonnou jednotku. Ladění motoru na brzdě již naznačovalo, že se máme na co těšit.

Do jednotlivých rozjížděk jsem vždy nastupoval s Otou Výborným. První jízdu jsem dojel za ním. Ve druhé jsme si pořadí vyměnili a ve třetí vyhrál opět Ota. Diváci chodili nadšeni z našich jízd a divili se, jak dramatické závody jsme na trati udělali. Do finále jsem nastoupil jako třetí za Otou a Marcelem Dleskem.

Po startu jsem začal zavírat první zatáčku příliš brzy a vnitřním kolem jsem si škrtl o Marcela. Auto se lehce zdvihlo a při nájezdu do měkké stopy se roztočilo do vzduchu. Horší nehodu jsem za celou kariéru nezažil, a doufám že nezažiji. 

Auto bylo úplně zničené, ale díky Bohu v nemocnici veškeré vyšetření dopadlo dobře. Po závodech v Pace jsme začínali od nuly. Auto jsme museli kompletně rozebrat, dát nový rám, střechu, plasty... Tímto bych chtěl poděkovat celému týmu za obětavost, kterou předvedli v dílně.

 

 

 

24. 5. Jana

Zítra: Viola

Chcete-li se stát našimi partnery a účastnit se tak závodů v Autocrossu, můžete se stát našimi reklamní partnery a těžit tak z naší vzájemné spolupráce...

 

 

nadace.jpg

skupina.jpg

 VCautoservis.jpg

chmelovice.jpg

Bez názvu.jpg

stažený soubor.jpg

stránky logo.jpg

 Bez názvu.jpg
logo.png

logo.jpg
jofa@iex.cz

 reklama Chott.jpg 

 

AUTO KELLY

 

Návštěvnost stránek

159010