Sezóna 2009

Středoevropská zona Maggiora - Jan Brožek

Sezóna v Čechách již skončila, přesto autocross ještě nekončí…

O víkendu se autocrossaři z Čech vydávají na různé závody po Evropě. Jaroslav Hošek, Jan Brožek, Boris Vaculík, Jan Bartoš a Martin Chott jedou do Maggiory, kde se koná poslední závod Středoevropské zóny. Jaroslav Hošek a Martin Chott se vydávají bojovat o vítězství v celkovém pořadí a Jan Brožek jede na tuto specifickou trať sbírat zkušenosti.

Tento start dostal odměnou od otce za skvělé výkony na posledních závodech. Konkurence v D1 však bude v podobě italských jezdců obrovská. Navíc se tam se svým vozem Ford Focus představí i Jos Kuypers. Pro Jana Brožka to tak bude skvělý test ve velké konkurenci, protože doma v ČR moc jezdců, kteří s ním dokáží závodit není…

V Maggioře se za krásného počasí uskutečnilo závěrečné klání Středoevropské zóny. V divizi 1 si celý den skvěle vedl Jos Kuypers, ale ve finále měl poruchu převodovky a nedojel. Zvítězil tak Ital Noris před Janem Brožkem, který byl v Maggioře na zkušené… Bylo to těžké zkoušení, které provázelo několik chyb a karambolů. Ve finále se však Honza uklidnil, zajel skvěle a vybojoval druhé místo. Třetí dojel Ital Amattori a čtvrtý Chott, jenž tak zvítězil v celkovém pořadí zóny.

 

Setkání Mistrů Humpolec - Jan Brožek

Za celkem slušného počasí a za zájmu diváků skončila autocrossová sezóna.

V divizi 1 bohužel již v tréninku skončil Petr Bartoš, který měl vůz od Jana Bartoše. Nevydržel motor… V závodě triumfoval Jan Brožek před Petrem Svobodou a Miroslavem Neumanem. Petr Svoboda je synem Martina Svobody – tento start dostal jako dárek k narozeninám a vedl si skvěle.

MMČR Sedlčany -Jan Brožek

Za krásného počasí se odjel v Sedlčanech poslední závod Timeseal MMČR v autocrossu.

V divizi 1 do finále nenastoupil pro poruchu motoru Jan Bartoš. Start se nejlépe povedl Janu Brožkovi. Krásným manévrem se v první zatáčce dostal do vedení, které v pohodě udržel až do cíle. Druhý dojel Martin Svoboda a třetí Dušan Hořčička. Smůlu měl velmi rychlý Tomáš Tochtar, který v první zatáčce vylomil kolo svého Fordu Focus a odstoupil.

 

MMČR Dolní Bousov - Jan Brožek

20.-21.6.2009 se jede další závod MMČR.

1.měřák zajel nejlépe M.Svoboda s Mitsubischi a po něm proťal cílovou pásku M.Neuman, který už má opravený stroj Mitsubischi. V předchozím závodu v Humpolci startoval se strojem VW Golf.

Jan Brožek a Jan Bartoš tento měřák vynechali z důvodů velmi bahnité trati.

Do první rundy po odjetých treninkách:

Svoboda M., Brožek, Bartoš, Neuman, Svoboda V., Zívr, Hořčička, Havran, Havránek

Všechny tři rozjíždky nasvědčovaly tomu, kdo bude ve finále v první řadě...Bartoš, Brožek a M.Svoboda.

Ve finálové jízdě nejlépe odstartoval Brožek, který neudržel první zatáčku a propadl se na druhé místo.

Ve druhém kole Brožek "využil" nerovnosti tratě a svlíknul pravou zadní pneumatiku...Držel se, ale ve čtvrtém kole ho předjel M.Svoboda.

Třetí místo si Jan Brožek už udržel do cíle. Další pořadí:Zívr, Svoboda V., Havran, Havránek...

 

 MMČR Humpolec - Jan Brožek

6. - 7. června se jede MMČR v Humpolci. Je to třetí republikový závod, kterého se zúčastní i Jan Brožek.

Z evropského závodu v Bausce se auto vrátilo vcelku v pořádku, tak je naděje na dobré umístění v rámci získávání zkušeností...

Závod se jevil dobře. Po měřených tréninkách si Jan Brožek vyjel celkově 3. místo.

1. runda - Bartoš, 2. Brožek, 3. Svoboda M. 4. Neuman, 5. Hořčička

2. runda - Bartoš, 2. Horáček, 3. Brožek, 4. Hořčička, 5. Svoboda M.

3. runda - Brožek, 2. Horáček, 3. Hořčička, 4. Svoboda M. 5.Neuman

FINALE :

1. JAN BROŽEK, 2. Bartoš, 3. Svoboda M.

První oficiální závod v MMČR se Janu Brožkovi opravdu vydařil.

MMČR Přerov - Jan Brožek

První závod Mistrovství republiky v autokrosu se jede na evropské trati v Přerově.

Jako testovací jezdec L. Brožka se v tomto seriálu MČR objeví i vítěz Setkání mistrů v D 1 na humpolecké trati na sklonku minulého roku JAN BROŽEK...

Prvnímu závodu MMČR zcela vévodil Jan Bartoš se Škodou Fabia. Již sobotní treninky a první jízda naznačila, kdo je největší aspirant na nedělní vítězství.

Po nejlepších časech v měřených treninkách a vyhraných všech třech rozjíždkách nedal šanci nikomu ani ve finálové jízdě.

S velikým náskokem a přehledem zakončil tyto závody celkovým vítězstvím.

Druhý skončil D. Hořčička, který jel s Fordem Focus od L.Brožka, třetí místo obsadil M. Neuman. Po nehodě a nárazu do svodidel auto opravil a to se mu vyplatilo.

Čtvrté místo si vyjel L.Zívr a páté M. Chott s Fordem Focus po J. Petrikovi.Šestou příčku obsadil S. Horáček s vozem New Beatle, sedmou pozicí ukončil finálovou jízdu M. Svoboda.

Náš Jan Brožek snad skončil ještě dříve než začal.

V prvním měřáku ho dostal obávaný přerovský skok "u mamuta". I když předvedl bezpochyby nejdelší dráhu letu, auto nevydrželo nápor dopadu na přední nápravu.

Mechanici se s opravou vozu opravdu poprali, což znamenalo nástup do druhého měřeného treninku. Ale ani tam se J. Brožkovi nedařilo.

Objevila se závada na motoru. Fouklé těsnění pod hlavou, ztráta vody v chladícím systému. To znamenalo konec závodů.

Kolikátou výměnu motoru již zažil tento Focus, to snad ani nikdo nespočítá....

Zajímavostí je účast dvou známých vozů a to Ford Focus po Josefu Petrikovi, se kterým bude závodit Martin Chott a bývalý vůz Ládi Brožka Ford Focus, se kterým se předvede Dušan Hořčička.

 

 

 

zdroj: Redakce Mediasport.cz

24. 5. Jana

Zítra: Viola

Chcete-li se stát našimi partnery a účastnit se tak závodů v Autocrossu, můžete se stát našimi reklamní partnery a těžit tak z naší vzájemné spolupráce...

 

 

nadace.jpg

skupina.jpg

 VCautoservis.jpg

chmelovice.jpg

Bez názvu.jpg

stažený soubor.jpg

stránky logo.jpg

 Bez názvu.jpg
logo.png

logo.jpg
jofa@iex.cz

 reklama Chott.jpg 

 

AUTO KELLY

 

Návštěvnost stránek

159010