Sezona 2022 MMČR

MMČR Humpolec

Na první závod roku 2022 nebylo mnoho času na přípravu. Auto jsme připravovali do poslední chvíle (jako vždy). Naštěstí jsme vše stihli díky obětavosti mechaniků, a tak jsme mohli naložit auto v pátek a vyrazit do Humpolce.

V prvním měřeném tréninku mi zadrhávala řadící páka a nemohl se pořádně soustředit na jízdu, kde jsem dělal spoustu chyb. Počítal jsem s mizerným výsledkem. Nevěřil jsem vlastním uším, když mi táta řekl, že jsem první. Před druhým tréninkem jsem věděl, že se všichni zlepší. Proto bylo nutné pořádně tahat za plyn, jízdu zklidnit a nedělat chyby. z toho bylo druhé místo a pouze 0,002s za Petrem Šimurdou.

Na start první rundy jsem šel s tím, že musím odstartovat lépe než Petr. To se povedlo. A teď ta druhá, neméně důležitá věc - udržet se na prvním postu. Celou cestu jsem se nekoukal do zpětného zrcátka a soustředil se na čistou stopu. To se povedlo a do cíle jsem dojel jako první.

Druhou rundu jsem také odstartoval nejlépe. Hned v první zatáčce jsem měl lehký kontakt s Marcelem Dleskem, ale ustál jsem pozici. Po nějaké době se ve vysílačce ozvalo "jedeš do posledního kola". To mě rozhodilo z rytmu a Marcel nasadil útok do kopce. Neuvědomil si, že v tomto úseku je vyvěšená žlutá vlajka a tudíž zákaz předjíždění. Dojel jsem tedy za Marcelem, ale díky časové penalizaci jsem se posunul na první místo.

Do třetí rundy jsem nenastoupil, jelikož jsem měl už na kontě dve vyhrané rozjížďky.

Ve finále jsem odstartoval o trochu lépe než Marcel, ale díky vnitřní stopě jsem se vyvezl na první místo a začal boj. V druhém kole na rovině do kopce Petr šel déle na brzdy před zatáčkou u horního depa. V bočním okně jsem si všiml jeho auta. Ten pohled mi dal pomyslný flákanec. Začal jsem topit pod kotlem. Plný plyn, čistá stopa. Podíval jsem se, kolik kol ještě zbývá. K mému úžasu tam byla již připravena šachovnicová vlajka. Nastala euforie štěstí a radost z dobře odvedené práce a zaslouženého výsledku pro celý tým.

Chtěl bych poděkovat tátovi, mechanikům (Jarmil Jech, Pepa Pavlíček a další - bez nich bych závody nemohl absolvovat), sponzorům a rodine za toleranci.

MMČR Matschenberg

 

20. 5. Zbyšek

Zítra: Monika

Chcete-li se stát našimi partnery a účastnit se tak závodů v Autocrossu, můžete se stát našimi reklamní partnery a těžit tak z naší vzájemné spolupráce...

 

 

nadace.jpg

skupina.jpg

 VCautoservis.jpg

chmelovice.jpg

Bez názvu.jpg

stránky logo.jpg

 Bez názvu.jpg
logo.png


jofa@iex.cz

 reklama Chott.jpg 

 

AUTO KELLY

 

Návštěvnost stránek

144283