Sezona 2023 MMČR 

Humpolec

Dnešní závod nebyl vůbec jednoduchý. Hned během prvního tréningu se auto chovalo strašně neklidně. Změnili jseme tedy geometrii a to přineslo zlepšení. Jenže ve druhém měřáku nám jízdu přerušili a před jejím opakováním nakropili trať, takže se mi čtvrtý čas zlepšit nepodařilo.

Na druhou rundu jsme špatně zvolili pneumatiky, takže jsem prohrabával a nestačil na Lukáše Musila.  Na závěrečnou rundu jsme se poučili a dali hrabalky ,jenže ve druhém kole jsem jednu z nich po kontaktu zul s velkým balvanem a bylo po bojích. Celkově z toho byla třetí příčka ve finále.

Tato pozice je v Humpolci tou nejhorší  a při prvním startu mě také kluci vyvezli do hlubokého, takže jsem odjížděl jako poslední. 

Jízda však byla po boudě Petra Šimurdy zastavena. Před druhým startem mi táta poradil, ať zkusím před zatáčkou zabrzdit a dát to klukům ze vnitřku. To se podařilo a za zatáčkou jsem byl ve vedení. Další karambol však za nedlouho opět zapříčil zastavení jízdy.

Znovu pradil táta. Tentokrát, ať to zkusím zvenčí. Start se mi povedl, a když jsem řadil trojku, viděl jsem, jak kluky předjíždím. Tak jsem držel a za zatáčkou jsem se ujal vedení. To se mi podařilo udržet až do konce závodu.

Tímto bych chtěl poděkovat mechanikům, rodině a tátovi za zimní přípravu techniky.

Nová Paka

Do prvního tréninku jsem jel s velkým nadšením. To hned v prvním kole zmizelo. Takto rozbitou trať jsem ještě nezažil. A to byl celý závod před námi. Na trati se dělaly vlny, které vykopávaly auta do vzduchu a závody byly pouze o přežití. Po tréninkách jsme byli celkově pátí.

Při startu v první rundě auto neodjelo. Jezdil jsem za Lukášem Musilem a tak jsem dojel do cíle na páté pozici. V druhé jízdě auto také neodjelo. Ve druhém kole jsem měl karambol s Marcelem Dleskem, když jsem uspěchal předjíždění v zatáčce u depa. Dojel jsem jako čtvrtý. 

Ve třetí rozjížďce jsem jezdil za Lukášem na třetí pozici, když tu náhle auto se nedalo udržet na trati. V depu jsme zjistili, že praskla páka řízení. 

Do finále jsme tedy nastupovali ze třetí lajny. V prvním kole se mi podařilo předjet Jirku Breta. Do cíle jsem dojel jako třetí, se štěstím a domlácený z "krásně upravené trati". 

Snad to pořadatelé do příštího roku dají do pořádku a vezmou si inspiraci z Humpoolce  nebo z Poříčí nad Sázavou.

 

 

 

15. 7. Jindřich

Zítra: Luboš

Chcete-li se stát našimi partnery a účastnit se tak závodů v Autocrossu, můžete se stát našimi reklamní partnery a těžit tak z naší vzájemné spolupráce...

 

 

nadace.jpg

skupina.jpg

 VCautoservis.jpg

chmelovice.jpg

Bez názvu.jpg

stažený soubor.jpg

stránky logo.jpg

 Bez názvu.jpg
logo.png

logo.jpg
jofa@iex.cz

 reklama Chott.jpg 

 

AUTO KELLY

 

Návštěvnost stránek

159777